Por, seler i marchew dokładnie umyj i pokrój na grubą kostkę.
Pokrojone warzywa zalej wodą i posól.
Doprowadź do wrzenia, przykryj pokrywką, zmniejsz gaz i gotuj do miękkości.
Cebulę i pomidory pokrój w drobną kostkę.
Na patelni rozgrzej masło ghee i zeszklij cebulkę.
Do podsmażonej cebuli dodaj pomidory i podsmażaj, aż zrobią się miękkie – dodaj koncentrat pomidorowy i cały czas mieszając podsmażaj około 1 minuty.
Podsmażone pomidory wlej do ugotowanego wywaru, przypraw solą, pieprzem, erytrytolem (słodycz równoważy smak), mieloną słodką papryką i chili w proszku.
Całość dokładnie zblenduj – spróbuj czy nie potrzeba dodatkowo przyprawić. Moja ma zawsze słodko – ostry smak.
Zjedz z ugotowanym makaronem – posyp natką pietruszki. Smacznego 🙂
Jeśli w przepisie widzisz składniki, które nie mają dokładnie podanej gramatury np. warzywa, musztarda, niskokaloryczne sosy itd. to oznacza, że możesz ich dodać dowolną ilość.
Owoce i warzywa waż zawsze po obraniu i usunięciu nasion czy pestek.
Podana kaloryczność dotyczy jednej porcji. Resztę zostaw na kolejny dzień lub kolejny posiłek (jeśli tego samego dnia przypada Ci kolejny z danej etykiety). Warto też podzielić się z bliskimi, by mogli się przekonać, że można jeść zdrowo i pysznie! Jeśli jesz 3 posiłki dziennie, wtedy możesz od razu zjeść całość.